מלחמות הקנאביס: סיפור על מאבק למען החיים
.

מלחמות הקנאביס
קולם של החולים יוצא לאור

"אני יודעת שזה אסור, אבל אני אשה חולה וכואב לי מאוד והתרופות לא עוזרות. רק שמן קנאביס עוזר, בגלל זה קיבלתי מהרופא רישיון לקנאביס אבל פשוט לא היה בבתי מרקחת את הסוג שמתאים לי, אז הזמנתי בדואר שמן קנאביס מקליפורניה והגיעה אליי הביתה משטרה. הם הפכו לי את כל הבית וחקרו אותי שעות וצעקו עליי ודיברו אליי לא יפה למרות שאני אשה חולה, מבוגרת, לא עבריינית. חזרתי הביתה, ועדיין כואב לי ועדיין אין את הקנאביס שאני צריכה בבתי מרקחת. שוב נכנסתי לאינטרנט והזמנתי שמן קנאביס מקליפורניה. ושוב פעם לא היה לי מזל והגיעה משטרה ושוב פעם שברו לי את כל הבית בחיפוש ולקחו אותי לתחנה, והגעתי לאותו חוקר, והוא צעק עליי "מה את סתומה?! את לא לומדת לקח?!" אז עניתי לו "אבל מה אתה רוצה, אני עדיין חולה"

"מלחמות הקנאביס – סיפורים על ייסורים ותקווה" הוא פרוייקט יוצא דופן שנועד לחשוף את האמת המדהימה והמזעזעת מאחורי מדיניות הקנאביס בישראל והשפעתה על חולים קשים.

זהו ספר פרי עטו של תום וגנר, המאגד סדרה של ראיונות עם אנשים מוכרים ממאבקי הקנאביס כמו: גדי וילצ'רסקי, גיא לרר, עמוס וגלי סילבר מטלגראס, ניר המלאך, דנה בר און, מאיר קדוש, ועוד עשרות חולים, מתנדבים, רופאים, פוליטיקאים, עורכי דין, סוחרי קנאביס, שוטרים, שופטים, כל המעורבים במדיניות הקנאביס בישראל.

תום וגנר, המוכר כאיש תקשורת, בעלים של משרד יחסי ציבור וקמפיינר פוליטי ששימש בעבר כיועץ התקשורת של ראש הממשלה, שר הביטחון ופוליטיקאים בכירים, נחשף לעולם הקנאביס הרפואי כאשר אביו ז"ל חלה בסרטן. למרות קשריו הרבים – הוא נתקל בקשיים בלתי אפשריים מצד המערכת, עד שלבסוף אביו נפטר בעודו ממתין לאישור מוועדה מיוחדת שנדרשה לאשר את הוראת מנהל המחלקה, להגדיל לו את מינון הקנאביס הרפואי.

 תום וגנר | צילום: ראובן קפוצ'ינסקי

בדרך, למד וגנר שיעור קשה על העולם, הגיע למצבים הזויים ובלתי אפשריים ונחשף לאינטרסים שגורמים למערכת להקשות על מטופלי הקנאביס, לסיפורי ניסים ותקוות גדולות שמעורר הקנאביס הרפואי אצל חולים במחלות הכי קשות, ואף לקבוצה מיוחדת של אנשים, המכונים לעיתים "מלאכים" שמתגייסים לעזרת החולים במקום בו המערכת נכשלת, לפעמים מסתכנים בכלא, ולעיתים אפילו מגיעים לכלא.

הספר "מלחמות הקנאביס", שכבר מעורר עניין רב בתקשורת, הוא הסיפור של קהילה שלמה שנאבקת על קיומה כנגד מדיניות אטומה – חולי סרטן ואפילפסיה, הורים לילדים אוטיסטים, בני משפחותיהם של חולי פרקינסון ואלצהיימר, מטופלי הלם קרב ופוסט טראומה ועוד ועוד מחלות, אשר מחפשים מזור לבעיותיהם ונתקלים בקשיים בלתי אפשריים ומחרידים ממש. הוא נועד לצעוק את קולם של אנשים שהגורל התנכל להם – ובשעות הקשות הם מרגישים כאילו המדינה מנסה להזיק ולהתנכל להם במקום לסייע, מסיבות שלא תמיד ניתן להבין ולא לקבל.

תרומה למימון הפרוייקט או הזמנה מראש של הספר – שצפוי לצאת לאור במהלך השנה הקרובה – תסייע לנו לממן את עלויות ההוצאה לאור של הספר, שהוא הרבה יותר מסתם ספר – הוא סימן שאלה עצום המונח בפני התקשורת, מקבלי ההחלטות והברנז'ה ושואל – מדוע בעצם ממררים כך את חייהם של אנשים חולים, בגלל צמח שמעולם לא הרג אף אחד? לתרומה<<

איך אתה יכול לעזור:

.

.

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.